جهت اطلاع از نحوه ی سفارش سرویس شماره تلفن دائمی امریکای سیب وند کلیک کنید

نماد اعتماد الکترونیک

فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای در گوشی آیفون

Turn On Two Factor Authentication

اگر شما نیز یکی از کاربران محصولات شرکت اپل هستید
و به مشکل عدم وجود پیش شماره ایران در لیست کشور ها مواجه شده اید، با ما همراه باشید

سیب وند،

تنها ارائه کننده سرویس شماره تلفن دائمی معتبر برای محصولات اپل در ایران (با بیش از ۶ سال تجربه)

Two Factor Authentication

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) در واقع یک لایه امنیتی مضاعف را به حریم خصوصی شما اضافه می‌کند. با استفاده از این قابلیت تقریبا دسترسی هر فرد دیگری به محتوای اپل آیدی و استفاده از آن ناممکن می‌شود و شما تنها فردی خواهید بود که قادر به استفاده از سرویس‌های آن می‌شوید. در این مقاله قصد داریم که توضیحات جامعی در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه فعال سازی آن خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان بخش پشتیبانی تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

(برای دانستن جزئیات بیشتر ، مطالب این صفحه را تا انتها مطالعه نمایید)

اگر حوصله یا وقت کافی برای مطالعه ی این صفحه را ندارید، لطفاً از طریق تلگرام یا واتساپ پیام دهید تا توضیحات بصورت ویس تقدیمتان گردد

سفارش، تهیه و تست شماره تلفن نیاز به آموزش کامل داشته و فقط از طریق تلگرام یا واتساپ  انجام میشود و تحویل آن ۲۴ ساعته و فوری است.

تماس با کارشناسان سیبوند

آیدی تلگرام

@SIBVANDir

شماره تلفن واتساپ

۰۹۲۱۳۹۱۲۸۲۵

تأیید هویت دو مرحله ای چیست ؟

⬅️ حتماً در تنظیمات گوشی خود با پیغامی مواجه شده اید که با عنوان Apple ID Suggestions یا پیشنهادات اپل آیدی ، درخواست روشن کردن تایید هویت دومرحله ای  (Tow-Factor Authentication) را دارد.

⬅️ و یا پس از آپدیت کردن یا ریست کردن گوشی خود ، با قسمت Apple ID Security مواجه شده اید که از شما درخواست ورود شماره تلفن مینماید.

⬅️ و یا در هنگام استفاده از برخی سرویس های ویژه ی آیکلود ، همچون فعالسازی ایرتگ اپل (Air Tag)، بک آپ گیری از پیامک ها ، بک آپ گیری از رمز ها (Icloud keychain) ، Apple TV ، Apple Music ، Sidecar، Apple HomeKit و غیره ، از شما درخواست میکند تا تأیید هویت دو مرحله ای را فعال نمایید.

📱در این پیغام عنوان میشود که با روشن کردن تایید هویت دو مرحله ای ، امنیت اکانت خود را تأمین نمایید .

 

متاسفانه به دلیل تحریم ها، نام کشور عزیزمان ایران در بین کشورها وجود ندارد . و نمیتوان از شماره های داخلی برای این امر استفاده نمود

 

به زبان ساده تأیید هویت دو مرحله ای (Two-Factor Authentication) ، همان سرویس رمز پویا است که بر روی اپل آیدی شما فعال میشود و باعث بالا رفتن امنیت اپل آیدی و آیکلود شما خواهد شد.

برای فعالسازی این قابلیت باید یک شماره تلفن دائمی و معتبر دراختیار داشته باشید که همیشه و همه جا به آن دسترسی داشته باشید، تا بتوانید در موارد مختلف، جهت احراز هویت پیامک کد یکبار مصرف را دریافت نمایید.

با توجه به اینکه ثبت شماره تلفن روی اپل آیدی یکبار مصرف نبوده و اپل آیدی شما از این به بعد به این شماره وابسته میشود، به هیچ عنون از شماره تلفن های مجازی،غیر واقعی، فیک و یا شماره آشنایان در خارج از کشور بر روی اپل آیدی خود استفاده نکنید

 * این شماره ها موقت بوده و به زودی از دسترس شما خارج میشوند و در  اختیار شخص دیگری قرار میگیرند

و اپل آیدی و گوشی شما از دست خواهد رفت!

چرا باید تأیید هویت دو مرحله ای را فعال کنیم ؟

با فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای با استفاده از سرویس شماره تلفن دائمی امریکای سیب وند، همچون تمام مردم دنیا از تمام قابلیت های گوشی خود استفاده نمایید

◀️ با فعالسازی این قابلیت امنیت اپل آیدی و اکانت آیکلود شما به بالاترین سطح ممکن ارتقا میابد و هیچ شخصی حتی با دانستن اپل آیدی و رمز شما ، بدون دسترسی به این شماره تلفن امکان ورود به اکانت شما را نخواهد داشت. 

◀️ پس از فعالسازی این قابلیت هر زمانی که بخواهید با اپل آیدی خود به دستگاهی وارد شوید ، و یا وارد اکانت آیکلود خود شوید ، کدی ۶ رقمی به شماره تماستان پیامک شده و هویت شما را تأیید میکند. 

◀️ برخی سرویس های ویژه ی آیکلود که تا کنون برای شما قفل بوده است ، همچون بک آپ گیری از پیامک ها ، بک آپ گیری از رمز ها (Icloud keychain) ، Apple TV ، Apple Music ، Sidecar، Apple HomeKit و غیره ، از این پس برای شما فعال خواهد شد.

◀️ بسیاری از اپلیکیشن ها ، همچون برنامه Adobe Sketch و یا بازی معروف PUBG ، برای بک آپ گیری ، نیاز به روشن کردن تأیید هویت دو مرحله ای دارند.  (لیست اپلیکیشن هایی که از این قابلیت پیروی میکنند، در حال گسترش است)

◀️ با فعال شدن این قابلیت اپل آیدی شما در هر حالتی قابل بازیابی خواهد بود. ( به ویژه عزیزانی که روی اپل آیدی خود برنامه های زیادی را خریداری کرده اند)

همه چیز در باره ی تأیید هویت دو مرحله ای اپل

(برای باز شدن توضیحات بیشتر، بر روی مستطیل مربوطه کلیک نمایید)

تأیید هویت دو مرحله ای چیست

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) در واقع یک لایه امنیتی مضاعف را به حریم خصوصی شما اضافه می‌کند. با استفاده از این قابلیت تقریبا دسترسی هر فرد دیگری به محتوای اپل آیدی و استفاده از آن ناممکن می‌شود و شما تنها فردی خواهید بود که قادر به استفاده از سرویس‌های آن می‌شوید. در این مقاله قصد داریم که توضیحات جامعی در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه فعال سازی آن خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. چنانچه در مورد هر یک از بخش‌ها و موارد شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان بخش پشتیبانی تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) چگونه عمل می‌کند؟

با فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) تنها دستگاه‌های قادر به استفاده از سرویس‌های آن می‌شوند که پیش از این شما آن‌ها را به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود اضافه کرده باشید. در این شرایط اگر با استفاده از دستگاه جدیدی قصد ورود به اکانت یا حساب کاربری خود را داشته باشید می‌بایست یک تایید هویت دو مرحله‌ای را سپری کنید. اما دو مرحله نامبرده شده شامل چه مواردی می‌شوند؟

مرحله اول تایید هویت دستگاه جدید مربوط به وارد کردن رمز عبور اکانت شما می‌شود. اما در مرحله دوم تایید هویت فرآیند پیچیده‌تری طی می‌شود. در این مرحله یک کد شش رقمی برای یکی از دستگاه‌های هوشمندی که آن را به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود اضافه کرده بودید ارسال می‌شود و شما باید این کد را در دستگاه جدید وارد کنید. بدی۲ن صورت طی دو مرحله فرآیند تایید هویت کاربر انجام می‌شود. با توجه به اینکه لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) توسط خود شما تعیین شده و تنها شما به آن‌ها دسترسی دارید، بدین صورت احتمال سوء استفاده افراد سودجو و ناشناس تقریبا به ۰ درصد می‌رسد. با ذکر یک مثال این موضوع رو نحوه عملکرد قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را به طور دقیق‌تری شرح می‌دهیم.

فرض کنید که از یک آیفون استفاده کرده و اکانت فعالی در آن دارید. حال قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی را فعال کرده و آیفون خود را به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) اضافه می‌کنید. در این شرایط یک آیپد جدید را خریداری می‌کنید و قصد دارید که با استفاده از آن به اکانت مشابه آیفون خود دسترسی پیدا کرده و وارد حساب کاربری مشابه موجود شوید. در این شرایط علاوه بر نیاز به وارد کردن رمز عبور اکانت در آیپد باید در مرحله دوم تایید هویت، کد شش رقمی که برای آیفونتان ارسال می‌شود را هم در آیپد وارد کنید تا فرآیند تایید هویت دو مرحله‌ای اکانت شما انجام شود.

بنابراین با فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای تنها ارائه رمز عبور اپل آیدی منجر به ورود افراد به اکانت آن نمی‌شوند و یک مرحله امنیتی جدید به این پروسه اضافه می‌شود. این موضوع می‌تواند به شدت در افزایش سطح امنیت کاربر موثر واقع شود. حال که با نحوه عملکرد قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) آشنا شدید، وارد مراحل بعدی شده و توضیحات تکمیلی دیگری را خدمتتان ارائه می‌کنیم.

دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices)

در بخش فوق به وفور از عنوان دستگاه‌های قابل اعتماد (Trusted Devices) استفاده کردیم اما این جمله چه معنایی داشته و چه دستگاه‌های در این لیست قرار می‌گیرند؟ در این زمینه خاص ، دستگاه‌های مورد اعتماد در واقع آن دستگاه از محصولات کمپانی اپل هستند پیش از این شما اکانت خود را در آن‌ها فعال کرده‌اید. در واقع دستگاه‌هایی که اپل آیدی و اکانت شما در آن‌ها فعال شده باشد به نوعی یک دستگاه مورد اعتماد (Trusted Device) محسوب می‌شوند. هنگامی که با استفاده از یک دستگاه جدید به منظور ورود به اکانت مشابه با این محصولات اقدام کنید، رمز عبور شش رقمی مرحله دوم تایید هویت در آن‌ها نمایش داده می‌شود.

 

شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)

شماره‌ تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)  آن دسته از شماره تماس‌هایی هستند که کاربر آن را در اپل آیدی خود ثبت کرده  و کد شش رقمی تایید هویت از طریق این شماره برای کاربر پیامک شده یا از طریق تماس و پیام صوتی به اطلاع کاربر میرسد. به منظور فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای حداقل باید یک شماره تماس به لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) کاربر اضافه شود. اپل اشاره می‌کنید که همواره سعی داشته باشید تا تعداد شماره‌های بیشتری را به لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) اکانت خود اضافه کنید تا در صورت بروز هر مشکلی برای شماره اصلی خود بتوانید فرآیند تایید هویت را از طریق سایر شماره‌های موجود تکمیل کنید.

متأسفانه امکان استفاده از شماره های ایران در اکانت اپل وجود ندارد. کارشناسان سیبوند سعی کرده اند با بهره گیری از تمام امکانات داخلی و خارجی ، برای افزایش امنیت اکانت اپل آیدی و آیکلود کاربران ایرانی ، شماره های اختصاصی دائمی و معتبر را در اختیار هموطنان عزیز قرار دهند.

 

باتوجه به اهمیت موضوع و نیاز به فراهم نمودن امنیت اطلاعات بویژه برای اکانت آیکلود که دربرگیرنده اطلاعات شخصی از جمله عکس ها ، فیلم ها ، یادداشت ها ، لیست مخاطبین ، بک آپ ها و مهم ترین سرویس آیفون یعنی Find my phone که در صورت به سرقت رفتن گوشی میتوانید آن راردیابی و قفل نمایید ، پیشنهاد میشود حتماًیک شماره اختصاصی تهیه کرده و اکانت خود را به صورت دائمی محاقظت نمایید.

کد تایید (Verification Code)

کد تایید یا همان Verification Code هم در واقع آن کد شش رقمی است که به منظور تایید هویت دو مرحله‌ای ارسال می‌شود. این کد می‌تواند در قالب یک پیام متنی ارائه شده و یا از طریق برقراری تماس با شماره تماس‌های مورد اعتماد شما به طور صوتی ارائه گردد. دقت داشته باشید که کد تایید (Verification Code) تفاوت کاملا محسوسی با رمز عبور (Passcode) دستگاه دارد. کد تایید تنها مربوط به قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) می‌شود.

آموزش فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Apple ID Two-Factor Authentication)

قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) هم اکنون برای آن دسته از کاربران سرویس آیکلود که حداقل یکی از دستگاه‌های آی او اسی آن‌ها مجهز به سیستم عامل آی او اس ۹ یا بالاتر باشد قابل استفاده خواهد بود. به منظور فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) تنها کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

– وارد بخش تنظیمات یا همان Settings آیفون یا آیپد خود شده و روی نام اپل آیدی خود کلیک کنید.

– سپس گزینه Password & Security را انتخاب نمایید.

– در این قسمت گزینه‌ای با عنوان Turn ON Two-Factor Authentication موجود است. این گزینه را لمس کنید.

اگر قصد دارید که قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را در مک‌بوک مجهز به سیستم عامل OS X EI Capitan یا بالاتر فعال کنید هم باید مراحل زیر را طی نمایید:

– وارد منوی اپل (Apple Menu) شده و سپس گزینه System Preferences را انتخاب کنید.

– گزینه iCloud و سپس Account Details را انتخاب کنید.

– بر روی گزینه با عنوان Security کلید کنید.

– حال بر روی گزینه Turn ON Two-Factor Authentication کلیک نمایید تا این قابلیت فعال شود.

مواردی که پس از فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) باید به آن‌ها توجه کنید

پس از فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) باید برخی از مشخصات و موارد خاص را دائما در یاد داشته و یا توجه ویژه‌ای به آن‌ها داشته باشید. توصیه می‌کنیم که این اطلاعات مهم را در کامپیوتر یا گوشی هوشمند خود ذخیره کنید تا در صورت فراموش شدن احتمالی بتوانید به آن‌ها دسترسی داشته باشد. این اطلاعات حائز اهمیت به شرح زیر هستند:

– مشخصات اپل آیدی خود را همواره به یاد داشته باشید و حتماً یک نسخه ی کاغذی از اطلاعات خود تهیه کرده و در جایی امن نگهداری نمایید.

– برای تمام دستگاه‌های خود رمز عبور تعیین کرده و این رمز عبور را به خاطر بسپارید.

– همواره لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) خود در قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را بررسی و به روز کنید. لیست این شماره تماس‌ها را در ذهن خود بسپارید.

– دستگاه‌هایی که به لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود اضافه کرده‌اید را از نظر فیزیکی در مکان‌های امنی قرار دهید. فراموش نکنید که دسترسی افراد سودجو به این دستگاه‌های مورد اعتماد به معنای شکسته شدن امنیت قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) است.

مدیریت اکانت یا حساب کاربری

شما هر زمان که تمایل داشته باشید با استفاده از لینکی که در بخش زیر نمایش داده شده می‌توانید وارد صفحه مدیریت اطلاعات اکانت یا حساب کاربری خود شوید. در این بخش می‌توانید موضوعاتی نظیر شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)، دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) و سایر تنظیمات مورد نظرتان را مدیریت کنید.

Manage your Apple ID

همواره لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers)اکانت خود را به روز کنید

همانطور که پیش از این هم اشاره داشتیم به منظور فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) در دستگاه خود حداقل باید یک شماره تماس را به عنوان شماره تماس مورد اعتماد خود تعریف کنید. دقت داشته باشید که همواره به لیست شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) اکانت خود مراجعه کرده و در صورت نیاز این لیست را به روز رسانی کنید. به منظور انجام این عمل کافیست که مراحل زیر را طی کنید:

– وارد اکانت اپل آیدی خود شوید.

– به بخش Security مراجعه کنید.

– حال با انتخاب گزینه Edit قادر به ویرایش اطلاعات مندرج در این بخش خواهید بود.

اگر قصد دارید که یک شماره جدید را به لیست شماره‌ تماس‌های مورد اعتماد اکانت خود اضافه کنید، کافیست که در این بخش گزینه Add a Trusted Phone Number را انتخاب نمایید. به منظور حذف شماره ی قبلی از این لیست هم کافیست که بر روی آیکون ضربدر موجود کلیک کنید.

مشاهده  مدیریت لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices)

مشاهده و مدیریت لیست دستگاه‌های مورد اعتماد یا همان Trusted Devices هم امر بسیار مهمی است. به منظور مشاهده و مدیریت این لیست کافیست که مراحل زیر را طی کنید؟:

– وارد اکانت اپل آیدی خود شوید.

– به بخش Devices مراجعه کنید.

در این بخش لیستی از دستگاه‌هایی نمایش داده می‌شوند که اپل آیدی شما در آن‌ها فعال شده است. در این لیست اطلاعات دیگری نظیر شماره سریال، مدل و … دستگاه‌هایی که به اپل آیدی شما متصل شده باشند هم نمایش داده می‌شود. شما به راحتی می‌توانید هر یک از این دستگاه‌های موجود را از لیست دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود حذف کنید. در این شرایط اگر قصد استفاده از اکانت خود در آن محصول حذف شده را داشته باشید می‌بایست بار دیگر فرآیند لاگین اپل آیدی را از طریق آن تکمیل کنید.

 

 

پاسخ به برخی از سوالات متداول مربوط به قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication)

در این بخش قصد داریم که به سوالات متداول کاربران در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه عملکرد آن پاسخ دهیم. این احتمال وجود دارد که یکی از این سوالات همان سوالی باشد که هم اکنون در ذهن شما هم ایجاد شده است. با این حال چنانچه در مورد قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و فعال سازی آن در دستگاه‌های آی او اسی سوال دیگری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

 

 

اگر رمز عبور خود را فراموش کردیم چه کنیم؟

چنانچه رمز عبور خود را فراموش کنید، می‌توانید از طریق دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود نسبت به تغییر رمز عبور اقدام کنید. بدین منظور مراحل زیر را طی کنید:

– وارد بخش تنظیماتی یا همان Settings دستگاه شوید.

– گزینه iCloud و سپس نام خود را انتخاب کنید.

– گزینه Password & Security را لمس کنید.

– حال گزینه Change Password را انتخاب نموده و نهایتا رمز عبور جدیدتان را وارد کنید.

دقت داشته باشید که این امر تنها در دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) قابل پیاده‌سازی خواهد بود. اگر به هیچ یک از دستگاه‌های مورد اعتماد خود دسترسی ندارید باید به سایت زیر مراجعه کرده و مراحل مورد نیاز را به منظور ریست رمز عبور خود طی کنید.

Recover Your Apple ID

اگر به هیچ یک از دستگاه‌های مورد اعتماد (Trusted Devices) خود دسترسی نداشته و یا کد تایید (Verification Code) را دریافت نکردیم چه کنیم؟

اگر به هیچ یک از دستگاه‌های مورد اعتماد یا همان Trusted Devices خود دسترسی ندارید می‌توانید از شماره تماس‌های مورد اعتماد (Trusted Phone Numbers) در راستای عبور از سطح امنیتی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) استفاده کنید. اگر بنا به هر دلیلی کد تاییدی دریافت نکردید، کافیست که گزینه Didn’t Get a Code را انتخاب نموده و گزینه Send Code to My Trusted Phone Number را انتخاب کنید تا کد تایید مورد نظر بار دیگر به شماره تماس مورد اعتمادتان ارسال شود.

اگر در ورود به اکانت خود ناموفق بودم، چطور می‌توانم به آن دسترسی داشته باشم؟

اگر در ورود به اکانت خود دچار مشکل شدید می‌توانید رمز عبورتان را با استفاده از روشی که پیش از این به آن اشاره کردیم ریست کنید. همچنین اپل بستری فراهم کرده که در شرایط خاص می‌توانید با ارسال درخواست نسبت به دسترسی مجدد به اکانت خود اقدام کنید. در صورت نیاز به توضیحات بیشتری در رابطه با این موضوع می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان سیب وند تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی بخواهید.

آیا نیاز به حفظ کردن سوال امنیتی خاصی وجود دارد؟

خیر، قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) شرح داده شده در این مقاله نیازی به انتخاب سوال امنیتی و پاسخگویی به آن ندارد. با استفاده از تایید هویت دو مرحله ای ، سوالات امنیتی که قبلا تنظیم شده اند به طور کلی پاک میشوند و امنیت اکانت به شماره تلفن بستگی خواهد داشت.

شرایط مورد نیاز به منظور فعال سازی قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) اپل آیدی چیست؟

به منظور استفاده بهینه از قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) دستگاه شما باید واجد شرایط زیر باشد:

– سیستم عامل آیفون، آیپد یا آیپاد حداقل آی او اس ۹ باشد.

– سیستم عامل مک‌بوک OS X El Capitan بوده و حداقل نسخه ۱۲.۳ برنامه iTunes در آن نصب شده باشد.

– سیستم عامل اپل واچ حداقل WatchOS 2 باشد.

در کامپیوترهای ویندوزی حداقل از نسخه ۵ برنامه iCloud for Windows و نسخه ۱۲.۳.۳ ابزار iTunes استفاده شود.

اگر مکان دستگاهی که قصد لاگین شدن به اکانت را دارد با مکان واقعی آن تطابق نداشت چه کنیم؟

با فعال بودن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای (Two-Factor Authentication) در هنگام تلاش به منظور ورود یک دستگاه جدید به اکانت اپل آیدی شما کد شش رقمی برای دستگاه‌های قابل اعتماد شما ارسال می‌شود. در این شرایط مکانی از محصولی که برای اولین بار در تلاش است تا به اکانت شما وارد شود هم نمایش داده خواهد شد. از آنجایی که این مکان با توجه به IP شبکه دستگاه به طور غیر دقیق تخمین زده شده، این احتمال وجود دارد که تطابق دقیقی مابین مکان حقیقی آن و مکانی که نمایش داده می‌شود وجود نداشته باشد.

آیا امکان غیر فعال کردن قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) وجود دارد؟

پس از فعالسازی تایید هویت دومرحله ای ، امکان غیر فعال کردن این قابلیت دیگر برای شما وجود نخواهد داشت و اپل آیدی شما به شماره تلفن وابسته خواهد ماند. اما همواره میتوانید با مراجعه به تنظیمات اپل آیدی، شماره تلفن را تعویض و به روزنمایی کنید. پس باید از یک سرویس شماره تلفن معتبر همچون شماره تلفن سیبوند استفاده نمایید و اکیداً از شماره های مجازی برای این کار استفاده نکنید.

 

جمع‌بندی

همانطور که مشاهده کردید در این مقاله اطلاعات جامعی در رابطه با قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) و نحوه فعال سازی آن خدمت شما عزیزان ارائه کردیم. توصیه می‌کنیم که اگر آیفون یا آیپد شما از سیستم عامل آی او اس ۹ و بالاتر بهره می‌برد حتما به منظور افزایش میزان امنیت اکانت خود قابلیت تایید هویت دو مرحله‌ای اپل آیدی (Two-Factor Authentication) را در آن فعال کنید. چنانچه در مورد هر یک از موارد و بخش‌های شرح داده شده سوالی داشته و یا نیاز به توضیحات بیشتری داشتید، می‌توانید از طریق شماره‌های موجود با کارشناسان ما تماس حاصل کرده و از آن‌ها راهنمایی دقیق‌تری بخواهید.         

 

استفاده از این گونه شماره ها موقتاً مشکل را حل میکند، اما در نهایت پس از مدتی منجر به قفل شدن اپل آیدی شما و به دنبال آن گوشی چند میلیونی شما میشود!!!

به هیچ عنوان از این گونه شماره ها بر روی اپل آیدی خود استفاده نکنید:

* شماره های مجازی رایگان ارائه شده توسط اپلیکیشن هایی نظیر TEXT NOW و TEXT PLUS و … .

دلیل ۱:  این گونه شماره ها موقتی هستند و پس از یک هفته از اختیار شما خارج میشوند و دیگر امکان دریافت پیامک بر روی آن ها وجود ندارد.

دلیل ۲: پس از انجام عملیاتی نظیر ریست فکتوری یا آپدیت گوشی، شما به اپلیکیشن های داخل گوشی دسترسی ندارید که بخواهید پیامکی دریافت نمایید و عملاً شما به بن بست میرسید!

 

*  استفاده از شماره های اقوام و آشنایان در خارج از کشور که شما به صاحب آن نیستید.

دلیل ۱: هیچ شخصی به شما تعهد نخواهد داد که سیمکارت خود را عوض نکند و یا همیشه برای خواندن کد در دسترس شما باشد.

دلیل ۲: امنیت اپل آیدی و اطلاعات آیکلود شما به خطر خواهد افتاد. (از نظر اپل کسی که شماره تلفن ثبت شده را در اختیار دارد، صاحب اپل آیدی است و به روش هایی میتواند به اطلاعات آن دسترسی پیدا کند)

دلیل ۳: به دلیل اختلاف زمانی بین کشورها و همچنین عدم دسترسی لحظه ای به صاحب خط، در مواقع ضروری همچون سرقت گوشی، امکان واکنش فوری و ردیابی سریع گوشی از شما گرفته شده و با خاموش شدن گوشی دستگاه شما غیر قابل ردیابی خواهد بود.

 

* استفاده از سایت های ایرانی و یا اپلیکیشن هایی که اکثراً در اپ استور های ایرانی ارائه شده اند و دارای حق اشتراک ماهانه هستند، نظیر ۲SIM و Virtual Sim و …

دلیل ۱:  این گونه شماره ها نیز دائمی نیستند و پس از مدتی دیگر پیامک های اپل بر روی آن ها دریافت نمیشود.

دلیل ۲: پس از انجام عملیاتی نظیر ریست فکتوری یا آپدیت گوشی، شما به اپلیکیشن های داخل گوشی دسترسی ندارید که بخواهید پیامکی دریافت نمایید و عملاً شما به بن بست میرسید!

 

* استفاده از شماره های رایگان بر روی سایت های دارای پنل دریافت پیامک رایگان.

دلیل ۱: لیست شماره های موجود بر روی این سایت ها موقتی هستند و پس از مدتی بلاک شده و به صورت دوره ای تعویض میشوند.

دلیل ۲: شماره های این گونه سایت ها معمولاً دارای اختلال در دریافت پیامک هستند.

 

* استفاده از شماره تلفن های دارای محدودیت تعداد پیامک دریافتی و یا محدودیت زمانی چند دقیقه ای جهت دریافت پیامک.

دلیل : بدیهی است این گونه شماره تلفن ها یکبار مصرف هستند و پس از اولین استفاده، دیگر هیچ گونه دسترسی به شماره تلفن وجود ندارد و در نهایت باعث قفل شدن اپل آیدی میشوند.

 

* استفاده از شماره های اشتراکی (اشتراک یک شماره بین چندین نفر)

دلیل ۱: در این گونه شماره ها، هر شماره در اختیار افراد زیادی قرار میگیرد و پس از مدتی توسط اپل بلاک شده و دیگر پیامکی دریافت نخواهند کرد.

دلیل ۲ : موارد بسیاری دیده شده که کلیه ی اپل آیدی های فعال شده توسط یک شماره ی اشتراکی توسط اپل قفل میشود.

 

همانطور که میدانید، به دلیل وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور عزیزمان ایران و عدم وجود نام ایران در لیست کشورها، فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای با شماره های داخلی ممکن نیست. همچنین به دلیل اهمیت و حساسیت موضوع، از هر شماره ای نمی توانبرای این امر استفاده نمود.

نکات امنیتی زیر، حاصل سال ها تجربه ی کارشناسان مجموعه سیب وند است که در اختیار شما عزیزان قرار میگیرد:

۱ . فرایند تأیید هویت دو مرحله ای یکبار مصرف نبوده و از این پس اپل آیدی شما کاملاً به شماره ی ثبت شده وابسته خواهد بود.

به عبارت دیگر ، پس از فعالسازی این قابلیت، هر زمان که اپل آیدی شما نیاز به احراز هویت داشته باشد، شما باید پیامک کد یکبار مصرف را روی شماره تلفن خود دریافت نمایید. (به عنوان مثال پس از آپدیت یا ریست کردن گوشی، تعویض رمز اپل آیدی، ورود اپل آیدی در دستگاه جدید یا در سایت اپل از طریق کامپیوتر، فعالسازی و هربار ردیابی ایرتگ اپل، ردیابی گوشی سرقت شده ، گرفتن بک آپ پیامک ها و بازیابی آن و …).

 

۲ . از IOS 14 به بعد، پس از فعالسازی، امکان غیر فعال کردن تأیید هویت دو مرحله ای وجود نخواهد داشت. پس نباید از شماره های مجازی و موقتی استفاده شود.

 

۳ . برای این منظور نباید از شماره هایی که در اختیار کامل خود ندارید استفاده نمایید. حتی شماره تلفن واقعی اقوام در خارج از کشور.

* زیرا در مواقع ضروری نظیر سرقت یا گم شدن گوشی که شما باید بلافاصله واکنش نشان داده و از طریق سایت آیکلود گوشی خود را ردیابی کنید، عدم دسترسی به شماره های موقت و یا عدم دسترسی به موقع به اقوام خارج از کشور، باعث مختل شدن امر ردیابی و از دست رفتن همیشگی گوشی میشود. 

 

۴. با فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای، امنیت اکانت و اطلاعات شما به بالا ترین سطح ممکن ارتقاء پیدا خواهد کرد و هیچ کس حتی با داشتن اپل آیدی و رمز شما، امکان دسترسی به اطلاعات شخصی شما را نخواهد داشت.

 

۵. پس از فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای، سوالات امنیتی شما کاملاً از بین رفته و امنیت اکانت شما کاملاً به شماره وابسته خواهد شد.

 

۶.پس از فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای، اپل آیدی شما در هر حالتی قابل بازیابی خواهد بود.

 

بنابراین ، به هیچ عنوان نباید از شماره تلفن های موقتی از قبیل شماره تلفن های مجازی رایگان ارائه شده در سایت ها یا اپلیکیشن هایی مانند Text Now ، شماره های دوست و آشنا در خارج از کشور ، شماره های یکبار مصرف و غیره استفاده نمایید.

با استفاده از شماره های غیر معتبر، امنیت اطلاعات شما به خطر افتاده و هر لحظه امکان دسترسی افراد به اطلاعات آیکلود شما وجود دارد، همچنین باید گفت که قطعاً و بدون هیچ شک و تردیدی ، در آینده ی نه چندان دور، اپل آیدی شما از دست خواهد رفت و ممکن است گوشی چند میلیونی شما ، به همراه این اپل آیدی قفل آیکلود شود!

 

تیم سیب وند به عنوان قدیمی ترین ارائه کننده ی راه حل دائمی مشکل شماره تلفن در محصولات اپل، با بیش از ۶ سال سابقه در ایران شناخته شده و از اولین روزهای ارائه شدن تأیید هویت دو مرحله ای تا کنون در حال دور زدن تحریمهای اپل و افزایش امنیت کاربران اپل در ایران است.

این مجموعه به عنوان متخصص در این زمینه ، تنها مرجع تخصصی بازیایی اپل آیدی های قفل شده با شماره تلفن های غیر معتبر محسوب میشود و در سراسر ایران شناخته شده است. ما مفتخریم تا با همکاری تمامی مغازه ها و پاساژ های معتبر ایران در این زمینه، هرچه سریعتر ، از روش های اصولی امنیت را در شبکه اپل ایران برقرار نماییم.

شما عزیزان میتوانید با استفاده از سرویس شماره تلفن دائمی و اختصاصی امریکای سیب وند، یک شماره ی معتبر در اختیار خود داشته باشید و بدون نگرانی ، همچون تمام مردم دنیا از تمام امکانات دستگاه خود استفاده نمایید.

این سرویس کاملاً تست شده، پایدار، معتبر و بدون حساسیت به ip ایران در اختیار شما عزیزان قرار گرفته و با پردات فقط یک بار هزینه ، بدون هیچگونه هزینه نگهداری و تاریخ انقضا ، مستقل از هر شخص یا شرکتی از شماره تلفن خود استفاده نمایید.

ویژگی های سرویس شماره تلفن امریکای ما

* سرویس از نوع VOIP است که بر بستر اینترنت کار میکند و فاقد سیمکارت است. هرکجای دنیا که باشید و به اینترنت دسترسی داشته باشید، شماره تلفن در اختیار شماست.

 

* این سرویس بر روی ایمیل شخصی شما تنظیم میشود. به عبارت دیگر پنل کاربری شما ایمیل شماست و تماس و پیامک از طریق ایمیل دریافت میشود.

 

* شماره تلفن دائمی ، منحصر بفرد و کاملاً معتبر ، مخصوص ساکنین امریکا و کانادا است که از سال ۱۳۹۱ تا کنون توسط تیم سیبوند در ایران ارائه میشود.

 

* فاقد تاریخ انقضا و هزینه نگهداری است.

 

* تنها سرویس بین المللی که در ایران هم فعال است.

 

* قابل استفاده برای وریفای اپل  آیدی ، تلگرام ، واتساپ ، فیسبوک و حتی برای وریفای حساب های بانکی خارج ازکشور مانند ویزا کارت و مستر کارت و …

 

* در هر کجای دنیا با داشتن یک خط اینترنت میتوانید از این سرویس استفاده نمایید.

 

* امکان شارژ از طریق حساب های ارزی همچون ویزا کارت و مستر کارت.

 

*  تماس و پیامک با پیش شماره ۱+ یا ۰۰۱ ، کشورهای امریکا و کانادا کاملاً رایگان و نامحدود است.

 

* در صورت فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای در اپل آیدی ، امنیت اکانت شما به قدری بالا میرود که هیچ شخصی حتی با داشتن اپل آیدی و رمز شما نمیتواند به اطلاعات آیکلودتان دسترسی داشته باشد و همچنین اکانت شما در هر شرایطی قابل بازیابی خواهد بود.

 

در این ویدئو، عملکرد سرویس شماره تلفن دائمی سیب وند در فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای محصولات اپل، تست شده است.

جهت مشاهده ی ویدئوی کامل معرفی سرویس شماره تلفن دائمی سیب وند، روی دکمه ی زیر کلیک نمایید.

 

با توجه به حساسیت و اهمیت موضوع اپل آیدی، سرویس شماره تلفن نیاز به آموزش کامل داشته و شما باید روی شماره ی خود مسلط شوید.

بنابراین، خرید این سرویس شماره تلفن دائمی فقط از طریق تلگرام و واتساپ امکانپذیر بوده و تحویل و فعالسازی آن فوری است

تیم سیب وند پس از سال ها تجربه در زمینه ی حل مشکلات شماره تلفن در محصولات اپل، تعهد در آموزش پس از خرید را همچنان در برنامه های اصلی خود دارد.

با این روش، مشکلات پس از خرید را به زیر ۵ درصد کاهش داده ایم.

۱
تماس با پشتیبانی تلگرام یا واتساپ
۲
ارائه ی توضیحات کامل سرویس
۳
واریز وجه و تحویل فوری
۴
آموزش عملی و فعالسازی

تماس با کارشناسان سیبوند

آیدی تلگرام

@SIBVANDir

شماره تلفن واتساپ

۰۹۲۱۳۹۱۲۸۲۵

 

– سابقه ی چندین ساله ی تیم سیب وند 

تیم سیب وند به عنوان اولین و معتبرترین معرفی کننده ی سرویس شماره تلفن دائمی امریکا در ایران، از IOS 11 تا کنون در خدمت شما عزیزان بوده و در بین دست اندرکاران اپل، به عنوان متخصص در فعالسازی اصولی تایید هویت دومرحله ای و بازیابی اپل آیدی هایی که با شماره غیر معتبر فعالسازی شده اند، شناسایی میشود و بیش از ۳۰۰۰ کاربر در سراسر ایران دارد.

–  ضمانت سرویس شماره تلفن دائمی 

کلیه ی شماره تلفن های تهیه شده از تیم سیبوند دارای ضمانت بوده و در صورتی که قوانین آموزش داده شده پس از خرید به درستی رعایت شده باشد،  و به هر دلیلی مشکلی برای شماره تلفن شما پیش آید، این شماره به رایگان برای شما جایگزین خواهد شد.

– پذیرفتن کامل مسئولیت اپل آیدی شما

بر خلاف سایر سایت های ارائه کننده ی سرویس های مختلف شماره تلفن مجازی که فقط و صرفاً یک شماره تلفن در اختیار شما میگذارند و در صورت بروز مشکل برای اپل آیدی شما هیچ مسئولیتی در قبال آن به عهده نمیگیرند، تیم سیب وند با تکیه بر تجربه ی چندین ساله ی خود، متخصص در امور اپل آیدی بوده  ، همواره به کار خود ایمان داشته و مسئولیت کامل اپل آیدی شما را میپذیرد.

***در صورت بروز هر گونه مشکل ، تمام جوانب این امر در نظر گرفته شده و اپل آیدی شما کاملا رایگان بازیابی خواهد شد.***

– تحویل فوری شماره تلفن

کارشناسان تیم سیبوند به سرعت و بدون اتلاف وقت شما، در هر ساتی از شبانه روز پاسخگوی شما عزیزان هستند.

برای اینکه بتوانیم آموزش را بطور کامل به شما عزیزان منتقل نماییم، فروش شماره تلفن فقط از طریق واتساپ یا تلگرام انجام میشود.

– تعهد در آموزش نحوه ی استفاده از سرویس شماره تلفن از صفر تا صد ( حتی برای عزیزانی که دانش زیادی در زمینه ی تکنولوژی ندارند)

تیم سیب وند به عنوان بنیانگذار خدمات آنلاین مبتنی بر آموزش، برای تک تک مشتریان خود ارزش ویژه ای قائل است و بر خلاف سایر سایت ها که فقط به صورت آنلاین یک شماره تلفن می فروشند، کارشناسان سیب وند برای هر یک از مشتریان خود، هرچقدر زمان نیاز باشد صرف مینماید تا به صورت عملی استفاده از شماره تلفن را آموزش داده و تست نمایند.

*** طبق تجربه ی سالیان گذشته، با افتخار اعلام مینماییم که با این روش فروش، موفق شده ایم در مجموعه ی سیب وند، بازگشت مشتری به دلیل مشکلات احتمالی آینده را به زیر ۵ درصد کاهش دهیم. ***

– پشتیبانی فوق حرفه ای و سرعت در پاسخگویی

سرعت پاسخگویی تیم سیب وند شما را متعجب خواهد کرد!  کارشناسان تیم سیب وند سال هاست که ۲۴ ساعته فعالیت میکنند و در ۹۹ درصد مواقع آنلاین هستند. بهترین و سریع ترین  شیوه تماس با پشتیبانی از طریق تلگرام یا واتساپ است

 

–  ضمانت سرویس شماره تلفن دائمی 

کلیه ی شماره تلفن های تهیه شده از مجموعه ی سیبوند دارای ضمانت بوده و در صورتی که قوانین آموزش داده شده پس از خرید به درستی رعایت شده باشد،  و به هر دلیلی مشکلی برای شماره تلفن شما پیش آید، این شماره به رایگان برای شما جایگزین خواهد شد.

 

– پذیرفتن کامل مسئولیت اپل آیدی شما

بر خلاف سایر سایت های ارائه کننده ی سرویس های مختلف شماره تلفن مجازی که فقط و صرفاً یک شماره تلفن در اختیار شما میگذارند و در صورت بروز مشکل برای اپل آیدی شما هیچ مسئولیتی در قبال آن به عهده نمیگیرند، تیم سیب وند با تکیه بر تجربه ی چندین ساله ی خود، متخصص در امور اپل آیدی بوده  ، همواره به کار خود ایمان داشته و مسئولیت کامل اپل آیدی شما را میپذیرد.

بر این اساس هرگونه مشکلی که از جانب شماره تلفن برای اپل آیدی شما ایجاد شود، به رایگان و کاملاً تضمینی حل خواهد شد.

***در صورت بروز هر گونه مشکل ، تمام جوانب این امر در نظر گرفته شده و اپل آیدی شما کاملا رایگان بازیابی خواهد شد.***

با سلام و احترام

همانطور که میدانید، پس از ارائه شدن IOS 14 و اجبار شدیدتر به فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای و حتی ارائه ی بسیاری از خدمات جدید اپل با عنوان پیشنیاز فعالسازی تأیید هویت دو مرحله ای، متأسفانه بسیاری از کاربران ایرانی به استفاده از سرویس های رایگان و غیر معتبر روی آوردند.

جالب اینجاست که حتی بسیاری از مغازه ها، سایت ها و صفحات مجازی که ادعای تخصص در زمینه ی اپل دارند، اقدام به فروش شماره های مجازی موقت به مردم نموده، و با تبلیغات گسترده مرد را به استفاده از این سرویس ها تشویق نمودند!!!

به عنوان مثال، اپلیکیشن های شماره مجازی رایگان TEXT NOW و TEXT PLUS و یا شماره های دارای حق اشتراک ماهانه ، مانند اپلیکیشن هایی نظیر VIRTUAL SIM که در اپ استورهای ایرانی موقتاً چند وقت فعالیت کرده و سپس ناپدید شدند و یا سرویس شماره تلفن غیر اختصاصی ( یک شماره در اختیار بیش از صد نفر قرار میگیرد که باعث بلاک شدن شماره و اپل آیدی تمام افراد میشود) و یا حتی استفاده از شماره ی اقوام و دوستان در خارج از کشور  و … .

درست است که این سرویس ها در آن لحظه مشکل این عزیزان را موقتاً حل نموده اند، اما با گذشت چند ماه از این ماجرا و در نتیجه ی این گونه اعمال ناشیانه و غیر حرفه ای، این روزها در مجموعه سیب وند که سال هاست به عنوان تنها مرجع تخصصی بازیابی این مدل مشکلات شماره تلفن در اپل آیدی ها فعالیت میکند، شاهد سیل عظیمی از کاربران هستیم که روزانه برای بازیابی دستگاه ها و اپل آیدی های قفل شده ی خود، به ما مراجعه میکنند. و متأسفانه هیچ یک از افرادی که این شماره هارا فروخته اند مسئولیتی را نمیپذیرند.

به عبارت دیگر با یک غفلت ساده، گوشی چند میلیونی به راحتی قفل میشود و یا اگر خوش شانس باشید، در کمترین حالت اپل آیدی به همراه اطلاعات آن از بین میرود.

لطفاً این هشدار را جدی بگیرید و اگر کاربر اپل در ایران هستید، سرویس شماره تلفن دائمی امریکای خود را از سیب وند تهیه نمایید و در اصولی ترین حالت ممکن تأیید هویت دومرحله ای را فعال نمایید و با فراگیری دقیق آموزش ها، مثل تمام مردم دنیا از تمام امکانات گوشی خود استفاده نمایید.

 

به خاطر داشته باشید، بازگشت اکثر کسانی که از سرویس های غیر معتبر برای اپل آیدی استفاده میکنند به سوی سیب وند است

بخش نظرات به صفحات سایت اضافه شد 🙂

بنا بر درخواست مشتریان گرامی، جهت بهره مندی کاربران جدید از تجربیات شما عزیزان ، از تاریخ ۱ اردیبهشت ۱۴۰۱، سیستم ثبت نظرات به صفحات سایت اضافه شد.

از تمامی کاربران سیبوند دعوت میگردد تا با ثبت نظرات ارزشمند خود، ما را در جهت گسترش امنیت کاربران اپل در ایران یاری نمایند. با تشکر 

اشتراک در
اطلاع از
guest
36 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نماد اعتماد الکترونیک
36
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x